Naprawa turbin

naprawa turbosprężarki: głogów małopolski

Naprawę dostarczonej do nas turbosprężarki poprzedzamy dokładna analizą stanu technicznego oraz ewentualnych jej uszkodzeń. Nasi wykwalifikowani pracownicy rozkładają turbinę i oczyszczają ja dokładnie w myjce ultradźwiękowej, szkiełkują ją oraz piaskują. Tylko tak przygotowana turbina pozwoli na dalszą weryfikację jej części.

 

Po zakończeniu oględzin przystępujemy do zbadania powierzchni urządzenia i punktów pomiarowych nadanych mu przez producenta. W przypadku, gdy są one niezniszczone używamy je po raz kolejny, a jeśli wykryjemy w nich nieprawidłowości wymieniane są na nowe.

Następnie na specjalnym urządzeniu wyważamy wałek razem z kołem kompresji, zakładamy korpus turbosprężarki oraz nowe części np.: łożysko, uszczelki, odrzutniki olejowe czy pierścienie oporowe. Kolejnym ważnym etapem naszej pracy jest doważanie, które często bagatelizuje konkurencja, a przecież to od niego zależy końcowa sprawność turbosprężarki. Najpierw odbywa się ono przy prędkości podkrytycznej 40000 obr/min, a potem 250000 obr/min na stanowisku wysokoobrotowym. Eliminuje to potencjalne niedoważenie i pozwala na wykrycie potrzebnych poprawek. Na koniec montujemy ostatecznie sprzęt i regulujemy opcjonalnie zawór sterujący.

 

Do każdej turbiny dodajemy:

  • kartę gwarancyjną

  • protokół wyważania końcowego

  • instrukcję montażu turbosprężarki

 

Roczna gwarancja na piśmie jest dowodem naszej solidnej pracy.